Kuru Tozlu Söndürme Sistemleri

Kuru Tozlu Sistemi

GENEL ÖZELLİKLER

TOZLU SÖNDÜRME SİSTEMLERİ
Kuru Kimyevi Tozlu Sabit Söndürme Sistemleri A, B ve C sınıfı yangınlarla mücadele etmek için ön mühendisliği yapılmış esnek dizayn ve montaj kolaylığı ile total fooding-hacim koruma (kapalı hacim için) ve local application - bölgesel (açık alanlar için) koruma yöntemlerinde uygulanabilen bir sistemlerdir. Kuru kimyevili söndürme sistemi, gazlı ve sulu söndürmeye göre daha etkili ve ucuz bir sistemdir. Etkili olduğu geniş bir kullanım alanı vardır. Tasarımı - montajı - devreye alınması ve bakımı kısa süreler gerektiren zahmetsiz sistemlerdir.

Sistem tamamen otomatik, pnömatik ve / veya el ile (manuel olarak} devreye girebilir. Sistemin devreye girmesi ile, aksesuarlarına bağlı olarak: fanların durdurulması, cihazlara veya ortama elektrik akımının verilmesinin önlenmesi, çeşitli giriş çıkışların kapatılması, gaz girişlerinin kapatılması, sesli ve görsel alarm verilmesi ve buna benzer işlemler gerçekleştirilebilir.

ÖZELLİKLERİ:
A, B ve C sınıfı yangınlarda çok etkilidir. Yüksek akışkan katsayılı, su ile karışım yapmayan ve söndürme sırasında taksit ürünler oluşturmayan bir söndürücüdür. Yapılan testlerde, C02 gazlı söndürme sistemine göre 2 kez, sulu söndürme sistemine göre 4-5 kez daha etkili olduğu belirlenmiştir.


UYGULAMA ALANLARI

* Trafo Odaları
* Gaz Dolum Alanları
* Endüstriyel Taşıtlar
* Mekanik Odalar
* Alev alabilir Sıvı Depoları
* Boya Kabinleri
* Konveyör – Bant Sistemli Boya Fırınları ve Kurutma Tesisleri
* Yanıcı Parlayıcı Madde İmalat Alanları ve Proses Hatları
* Rafinerilerde Bazı Üretim Sahaları,
* Helikopter İniş Platformları (Heliped)
* İlaç, Gıda, Baskı ve Plastik Sanayi Tesisleri
* Kimya, Boya, Lastik ve Plastik Sanayi Tesisleri
* Jeneratör Odaları
* Pompa Odaları
* Pano Odaları