• Micro (Pano İçi) Söndürme Sistemi
  • Micro (Pano İçi) Söndürme Sistemi
  • Micro (Pano İçi) Söndürme Sistemi

Micro (Pano İçi) Söndürme Sistemi

Micro (Pano İçi) Sistemi

GENEL ÖZELLİKLER

PANO İÇİ SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

MİSTÖK mikro söndürme sistemleri maliyetli, tek başına çalışan, kritik ekipman ve elektronik sistemler için otomatik yangın söndürme sistemleridir. Elektrik - elektronik ve teknik sistemlerin korunmasında rol oynar. MİSTÖK mikro söndürme sistemleri etkin, hızlı ve etkili tepki sağlayan, yüksek sıcaklık hassasiyeti nedeniyle yangını algılama becerisine sahip bir sistemdir.

MİSTÖK ısı algılama sistemleri (Doğrusal Pnömatik Isı Sensörü) kullanarak sistem kurulur. Bu benzersiz algılama her zaman elinizin altında etkin algılama sağlamak için en küçük veya en karmaşık muhafazalı alanlarda çalıştırılabilir. Tehlike anında yangın algılama ve söndürme sistemleri devreye girdiğinden, mikro yangın algılama sistemiyle yangın itfaiye ya da su sprinklerinin söndürme sistemi devreye girmeden ve binanın diğer bölümlerine yayılmadan önce önlenebilir.

Hasar mikro söndürme sistemlerinin kurulu olduğu koruma alanı ve yangının başlama noktasıyla sınırlı kalır, yangının yayılması ve söndürülmesi esnasında oluşabilecek kayıpları önler. Elektrik muhafazaları neredeyse tam endüstriyel ve ticari alanda bulunabilir. Ticari ve endüstriyel tesisin kapasitesine göre bu sistemler küçük bir dolap veya elektrik dolaplarıyla dolu büyük alanları kapsayabilir. Küçük veya büyük elektrik sistemlerinde meydana gelecek olası yangın başlangıçları, kendi alanlarına zarar vermekle kalmayıp diğer sistemleri çabucak intikal ederek büyük yangınlara yol açabilir. MİSTÖK mikro söndürme sistemleri kullanım alanları ne olursa olsun yangını algılama ve baskılayarak yangından korunma için etkin güvenilir bir yöntem sunar.

MİKRO SÖNDÜRME SİSTEMLERİ
ELEKTRİK KAYNAKLI YANGIN ÇÖZÜMLERİ:
MİSTÖK yangın algılama sistemleriyle mikro söndürme sistemleri devreye girdiği için yangın başlangıç noktasında hızlı ve etkin biçimde yangın büyümeden kontrol altına alınarak ve söndürülmesi sağlanır. Başlangıç noktasında müdahale edilmeden, diğer yangın söndürme sistemleri ve itfaiye gibi yangın önleyici sistemler devreye girmeden yangın önlendiği için can ve mal kayıplannın önüne geçilmiş olur. MİSTÖK mikro söndürme sistemleri elektrik ve elektronik sistemlerden kaynaklı arıza ve yangına sebebiyet verecek işlemlerden korunmak için geliştirilmiş bir sistemdir.

AVANTAJLARI

* Yangın algılama sisteminin devreye girmesiyle sistem çalışır ve yangını bastırarak yayılmasını önler.
* Mikro sistemler farklı elektrik ve elektronik sistemlerin yangın anında birbirini etkilemeden çalışmasına imkan verecek biçimde kurulur ve sistem sadece yangının algılandığı tehlike alanında devreye girerek tüm sistemin devre dışı bırakılmasının önüne geçer.
* Mikro sistemler diğer yangından korunma sistemlerine göre yangını önleme ve söndürme aşamalannda daha az ekipman ve malzeme kullanılarak kurulur ve sistem bu şekilde çalışır. Bu yüzden daha az maliyetli ve çevre dostudur.
* İnsanların bulunduöu alanda kullanıma uygundur.
* Elektrik kaynaklan, akü yedekleme veya kontrol panelleri gerektirmez.
* İnsan girişine kapalı alanlarda da tam kapasite ile etkin biçimde kullanılabilir.
* Az bileşen nedeniyle çok daha yüksek sistem güvenilirliği, kablolama ve güç kaynakları va basit çalışma prensipleri sunar.
* Bakımı ve sistem çalışmasının öğrenimi kolaydır.
* Hızlı, verimli ve otomatik olarak, doğrudan tehlikenin kaynağına müdahale imkanı sunar.


UYGULAMA ALANLARI

* Bilgi işlem odaları
* CNC makinaları
* Server odaları
* Toz toplama kanalları
* Elektrik odaları
* EDM makinaları
* Çeker ocak ve laboratuar ekipmanları
* Tehlikeli madde depoları
* Üretim ve proses ekipmanları
* Telekominikasyon ekipmanları
* Rüzgar türbinleri

İŞ MAKİNALARI
* Ağır kaldırma ekipmanları
* Çiftlik ve orman ekipmanları
* Ağır iş makinalan
* Toplu taşıma araçları
* Askeri araçlar ve havalimanı yangın söndürme araçları

TRAFİK ARAÇLARI
* Otomobiller
* Otobüsler
* Para transfer araçları

TESİSLER
* Hava!imanları
* Elektrik üniteleri
* Forkliftler
* Toplu taşıma sistemleri
* Madencilik
* Liman güvenlik
* İlaç sanayi
* Su şartlandırma tesisleri