• Mistök Yangın Söndürme Köpük ve Konsantreleri
  • Mistök Yangın Söndürme Köpük ve Konsantreleri
  • Mistök Yangın Söndürme Köpük ve Konsantreleri

Köpük ve Konsantreleri

%3 AFF KÖPÜK

AFF (Akıcı Film Yapıcı Köpük Konsantreleri):
Düşük genleşmeli ve isteğe göre orta ve yüksek genleşmeli olarak da üretilebilen % 1, % 3, % 6 konsantrelerde özellikle akaryakıt yangınlarında etkin olarak kullanılabilen köpüklerdir. İçerdiği film yapıcı malzemelerden dolayı söndürmeden sonra geri alev almaya karşılıda oldukça etkindir. Her tür akaryakıt ve petrol depolama alanlarında petrokimya tesislerinde kullanılır. Diğer A tipi yangınlarda da etkilidir.

AFFF-AR (ALKOLE DİRENÇLİ KÖPÜKLER):
Özellikle Alkol, isopropanol, etil asetat, toluol… gibi solvent yangınlarında kullanılır. Alkol resistans olmayan diğer köpükler alkol ve solvent yangınlarında kullanılmaz. Özellikle oluşturduğu polimer tabaka özelliğinden dolayı alkol yangınında dirençli bir film tabakası dolayısı ile yangını söndürür. Bu köpükler her tür yangında da etkilidir. AFF-AR, FFFP-AR, FP-AR gibi çeşitli alkol köpükleri mevcuttur.

AFF-PLUS:
Üniversal bir köpük olup, özel biyolojik hammaddeler kullanılarak üretilen köpük özelliğinden dolayı her tip yangına uygulanan ve geri alev almayan özelliği vardır. Özellikle yangın tüplerinde uygulanır. Tozlu uygulamaların olduğu her yerde uygulanır. Alkol yangınlarında da kullanılır. % 1 ila % 3 oranında karışım uygulanabilir. Tüp uygulamalarında % 5-10 oranında yangının türüne göre uygulanabilir.